Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

17.5.2021Nábor k Policii České republiky

I Ty se můžeš stát jedním z nás

Hledáme muže i ženy starší 18 let se smyslem pro zodpovědnou a smysluplnou práci, při které budou chránit život a zdraví občanů České republiky a jejich majetek.

Umíte se dobře a rychle rozhodnout?

Jste zodpovědní?

Chcete pomáhat ostatním?

Rádi sportujete?

Jste iniciativní při plnění svěřených úkolů?

Máte pozitivní přístup k sebevzdělávání?

Nejsou vám cizí slova – čest, odvaha, spravedlnost. Potom hledáme právě Vás a těšíme se, že rozšíříte naše řady a stanete se příslušníky Policie České republiky Územního odboru Benešov.

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

Zobrazit vše

Aktuální informace

15.9.2021Víkend benešovských policistů trošku jinak

BENEŠOVSKO - O víkendu se benešovští policisté účastnili hned několika akcí pro veřejnost a byla to velmi zajímavá podívaná.

16.7.2021Pomozte s pátráním po odcizeném motocyklu
BENEŠOVSKO - Majiteli byl motocykl odcizen koncem června

Benešovští policisté pátrají po zloději, který v době od 28. června od 20 hodin do 29. června do 20:18 hodin odcizil z pergoly u rodinného domu motocykl na adrese Chlístov - Žabovřesky na Benešovsku.

21.6.2021Vytvoř svou kampaň! - Bezpečnost chodců a cyklistů očima dětí

Město Vlašim vyhlásilo dne 6.dubna 2021, jakožto měsíci bezpečnosti, ve spolupráci s partnery soutěž pro žáky základních škol a nižšího stupně gymnázia pod názvem Bezpečnost chodců a cyklistů očima dětí! Úkolem dětí byla vytvořit vlastní kampaň formou plakátu, prezentace či videospotu.

2.6.2021Policie hledá sedmadvacetiletého muže, který nenastoupil do vězení

BENEŠOVSKO - Víte, kde se muž nachází? Volejte linku 158. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Policie ČR, ú.o. Benešov

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

Benešovští kriminalisté zahájili trestní stíhání tří mužů (24, 26 a 42 let), jejichž výčet trestné činnosti je poměrně pestrý a protiprávního jednání se dopouštěli již v minulosti.  U všech tří mužů policisté zahájili trestní stíhání pro pokračující zločin krádeže, pokračující přečin porušování domovní svobody a pokračující přečin poškozování cizí věci, to vše spáchané ve spolupachatelství. Ostatní trestné činnosti se pak dopouštěli ještě samostatně.
Čtyřiadvacetiletý muž v nejméně třech případech řídil motorové vozidlo, ačkoli měl platný zákaz řízení, a to až do prosince roku 2022. V jednom z případů pak dokonce měl nebezpečně předjíždět jiné vozidlo, se kterým se následně střetl a poté z místa nehody utekl. Z těchto důvodů benešovští policisté zahájili jeho trestní stíhání pro pokračující přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.  V dalším případě měli společně se svým dvaačtyřicetiletým společníkem z jedné farmy v obci Pecínov odcizit přes 300 kg měděných trubek. To jim však zřejmě nestačilo a do areálu se měli vrátit i o několik dní později a společně odcizit 40 litrů nafty a veterána motocyklu značky Jawa. Majiteli tak způsobili škodu ve výši 200 tisíc korun. V dalším případě tento čtyřiadvacetiletý muž měl společně s dalším společníkem vniknout na neoplocený pozemek v obci Pětihosty a společně s ním odcizit vibrační pěch v hodnotě 25 tisíc korun.
Tohoto jednání se měl muž dopouštět i přesto, že byl v uplynulých třech letech pravomocně odsouzen za obdobnou majetkovou trestnou činnost.
Další z mužů (42 let) pak nejen že měl odcizit již výše zmiňovaný motocykl, měděné trubky a naftu, ale v jiném případě měl společně se svým šestadvacetiletým společníkem vniknout na oplocený pozemek rodinného domu, následně se vloupat do stodoly v obci Poříčí nad Sázavou a zde odcizit další motocykl Jawa v hodnotě 50 tisíc korun a o několik dní později z jiného pozemku odcizit čtyřkolku v celkové hodnotě 10 tisíc korun.
Šestadvacetiletý muž pak odcizený motocykl prodal za 45 tisíc korun, ačkoliv věděl, že pochází z trestné činnosti jeho dvou společníků a i přesto, že byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen za obdobnou trestnou činnost.

Vzhledem k tomu, že se všichni tři muži dopouštěli trestné činnosti v době, kdy byl na celém území České republiky vyhlášen nouzový stav, hrozí jim v případě odsouzení trest odnětí svobody v délce trvání od dvou do osmi let.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
24. března 2021

publikováno 24.3.2021