Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

V bystřickém divadle ocenili „třeťáka“ Matěje Žížalu za záchranu spolužačky při nehodě jejich školního autobusu

BENEŠOVSKO – Poděkování za rychlou a pohotovou reakci ale patřilo nejen jemu, ale i všem ostatním dětem, které cestovaly společně s ním.

Dnes ráno od devíti hodin proběhlo v bystřickém Divadle U Jelena setkání zástupců Policie ČR, měst Benešova, Bystřice a BESIP se žáky 3. tříd Základní školy Bystřice. Ti všichni se tu sešli, aby dětem poděkovali za to, jak si počínaly při dopravní nehodě jejich autobusu při cestě na školní výlet do trampolínového centra v Praze. Zvláštní pochvalu za statečnost si přitom vyslechl Matěj Žížala a jeho tři spolužačky. Tahle čtveřice se totiž v době nehody nacházela v nejrizikovějším prostoru v zadní části autobusu. Díky tomu, že Matěj, který seděl přes uličku, hlasitým křikem upozornil svoji spolužačku na hrozící nebezpečí, mohla ona i dívka sedící vedle ní, okamžitě zareagovat. Naštěstí vyvázly nezraněny. Poděkování ale směřovalo i ke všem ostatním dětem už jenom za to, jak celou tuto dramatickou situaci dokázaly dobře zvládnout.

Za dětmi přišel do divadla náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Středočeského kraje plk. Ing. Jan Krejčí, MBA, dále starosta města Bystřice Michal Hodík, starosta města Benešov Ing. Jaroslav Hlavnička, tajemnice Městského úřadu Benešov Mgr. Magda Zacharieva, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu Mgr. Ivana Kárová, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Mgr. Veronika Kondrátová, velitel Městské policie Benešov Bc. Radek Stulík a v neposlední řadě také koordinátor BESIP pro Středočeský kraj Ing. Miroslav Polách. Matěj, Eliška, Anička a Míša od nich dostali drobné dárky, od BESIPu pak každý z nich cyklistickou přilbu. Vůbec největším překvapením pro všechny děti byl ale Voucher na návštěvu trampolínového centra v Praze v hodnotě 10 000 korun, který věnovalo město Benešov. Děti si tak budou moci užít návštěvu tohoto zařízení zcela bezplatně a my doufáme, že tentokráte bez jakýchkoliv problémů.

Malý Matěj jel v pondělí ráno dne 25. března letošního roku se svými spolužáky na školní výlet do Prahy, kde měli navštívit trampolínové centrum. V křižovatce silnice 1/3 a sjezdu do ulice Červené Vršky v Benešově však jejich autobus zboku poškodilo nákladní vozidlo převážející dlouhé klády. Jedna z nich skončila přímo v prostoru pro opěrku hlavy sedadla, na kterém seděla Matějova spolužačka. Nebýt jeho duchapřítomné reakce, mohla se stát tragédie. Dívka se totiž v době střetu dívala na opačnou stranu, a jen díky tomu, že chlapec začal křičet, začala včas reagovat. I se svojí spolužačkou, která seděla vedle ní, si okamžitě lehly na bok a naštěstí se jim relativně rychle podařilo uvolnit bezpečnostní pásy. I přes hrozivě vypadající nehodu se nakonec celá událost obešla bez zranění, jen některé děti byly událostí otřeseny.

Tímto případem se v současné době zabývá služba kriminální policie a vyšetřování Benešov. Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, za který trestní zákoník ukládá trestní sazbu až dva roky odnětí svobody nebo zákaz činnosti. Věc je ve stádiu prověřování, probíhají výslechy zúčastněných osob a svědků a další úkony. Žádná konkrétní osoba nebyla prozatím obviněna.

por. Bc. Eva Stulíková

tisková mluvčí

P ČR Benešov

10. dubna 2019

publikováno 10.4.2019