Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

8.7.2019V dopravně bezpečnostních akcích policisté nepolevují ani o prázdninách

BENEŠOVSKO – Se zvýšenými kontrolami přitom začali už na konci školního roku a pokračovali v nich i ve dnech volna. Akcí tak prozatím proběhlo celkem pět, čtyři celorepublikové a jedna vlastní, okresní.

3.7.2019Benešovští policisté pátrají po ženě, která v obchodním domě odcizila kabelku s věcmi

Způsobila tak škodu téměř 10 tisíc korun. Nyní je podezřelá z přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. 

3.7.2019Benešovští policisté pátrají po ženě, která v obchodním domě odcizila kabelku s věcmi

Způsobila tak škodu téměř 10 tisíc korun. Nyní je podezřelá z přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. 

1.7.2019Policisté pátrají po řidiči, který nezastavil u dopravní nehody

Celá událost se odehrála na silnici č. I/3 o obce Olbramovice.

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

V dopravně bezpečnostních akcích policisté nepolevují ani o prázdninách

BENEŠOVSKO – Se zvýšenými kontrolami přitom začali už na konci školního roku a pokračovali v nich i ve dnech volna. Akcí tak prozatím proběhlo celkem pět, čtyři celorepublikové a jedna vlastní, okresní.

  1. vytipovaných stanovištích po celém benešovském okrese se policisté dopravní, ale i pořádkové služby zaměřovali především na dodržování stanovené rychlosti jízdy u řidičů motorových vozidel. Dohlíželi ale také na to, zda se správně chovají na železničních přejezdech a v jejich blízkosti, zda dodržují zákaz požívání alkoholických nápojů před a během jízdy, zda používají bezpečnostní pásy a zádržné systémy, zda netelefonují za jízdy a také například, jaký je technický stav jejich vozidel. Během všech akcí zkontrolovali celkem 687 vozidel, u jejichž řidičů odhalili 179 dopravních přestupků. Celkem 95 z nich vyřídili blokovými pokutami ve výši 33 000 korun, zbylých 84 řidičů oznámili na příslušný úřad do dalšího správního řízení. K nejčastějším prohřeškům patřila nepřiměřená rychlost, kterou porušilo celkem 107 řidičů. Pět řidičů se nepřipoutalo bezpečnostními pásy, čtyři nepředložili ke kontrole řidičský průkaz a jeden dokonce vůbec nevlastnil řidičské oprávnění. Doklad o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla nepředložili celkem 3 řidiči. Nevyhovující technický stav zjistili policisté u celkem 12 vozidel. S alkoholem za volantem přistihli celkem čtyři řidiče. Tři z nich oznámili za přestupkové jednání na příslušný úřad, poslední je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V rámci akcí také uložili jednu kauci ve výši 5 tisíc korun a vypátrali jednu osobu v celostátním pátrání.
  2. akce se zcela jistě neminuly účinkem, proto v nich budou policisté pokračovat i v dalším prázdninovém období.

por. Bc. Eva Stulíková

tisková mluvčí

P ČR Benešov

8. července 2019

publikováno 8.7.2019
vytvořilo Anawe