Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

5.2.2021Profesionální práce psovodů a služebního psa jménem Hasko

Nyní již obviněného muže z přepadení benzinky ve Vlašimi vypátrali a zadrželi téměř hodinu a půl od oznámení. 

3.2.2021Vloupání do 4 vozidel

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

4.2.2021O dentální hygienu jim nejspíše nešlo

Pátráme po čtyřech mužích, kteří jsou podezřelí z krádeže zboží. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

V souvislosti se střetem vozidla a chodce u Týnce nad Sázavou hledají kriminalisté další případné svědky

BENEŠOVSKO – Potřebovali by zjistit především to, co se dělo před nehodou, v jakých místech a v jakou dobu se sedmačtyřicetiletý muž, který byl následně sražen, pohyboval a zda se mu případně nevyhýbala nějaká vozidla.

K události došlo ve čtvrtek dne 17. ledna kolem dvacáté hodiny na silnici vedoucí od Týnce nad Sázavou směrem na Čakovice. Tady, v blízkosti jezu, srazil jednačtyřicetiletý řidič osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia chodce, který se pohyboval zhruba uprostřed pravého jízdního pruhu ve směru jeho jízdy a nebyl nijak označen. Následkem srážky dopadl sedmačtyřicetiletý muž na přední kapotu vozidla, odkud byl odmrštěn do příkopu, kde zůstal ležet. Utrpěl zranění, se kterými ho musel do nemocnice transportovat záchranářský vrtulník. Alkohol u řidiče vyloučili policisté na místě provedením orientační dechové zkoušky.

Vzhledem k rozsahu zranění chodce převzali případ do vyšetřování benešovští kriminalisté. Ti by nyní k řádnému objasnění této události potřebovali zmapovat také situaci, která nastala ještě před nehodou. Žádají proto řidiče, kteří se ve čtvrtek dne 17. ledna kolem dvacáté hodiny pohybovali na trase Týnec nad Sázavou – Čakovice, a mohli si všimnout právě onoho chodce, aby je co nejdříve kontaktovali. Učinit tak mohou v pracovní době na tel.: 974 871 514, popřípadě na lince tísňového volání 158. Za pomoc a spolupráci děkujeme.

por. Bc. Eva Stulíková

tisková mluvčí

P ČR Benešov

24. ledna 2019

publikováno 24.1.2019