Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

17.5.2021Nábor k Policii České republiky

I Ty se můžeš stát jedním z nás

Hledáme muže i ženy starší 18 let se smyslem pro zodpovědnou a smysluplnou práci, při které budou chránit život a zdraví občanů České republiky a jejich majetek.

Umíte se dobře a rychle rozhodnout?

Jste zodpovědní?

Chcete pomáhat ostatním?

Rádi sportujete?

Jste iniciativní při plnění svěřených úkolů?

Máte pozitivní přístup k sebevzdělávání?

Nejsou vám cizí slova – čest, odvaha, spravedlnost. Potom hledáme právě Vás a těšíme se, že rozšíříte naše řady a stanete se příslušníky Policie České republiky Územního odboru Benešov.

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

Zobrazit vše

Aktuální informace

2.6.2021Policie hledá sedmadvacetiletého muže, který nenastoupil do vězení

BENEŠOVSKO - Víte, kde se muž nachází? Volejte linku 158. 

28.5.2021Poznáte osobu na záznamu?

BENEŠOVSKO - Vloupání do samoobslužné prodejny v Přestavlkách u Čerčan 

6.5.2021Muž pokácel a odcizil 27 modřínů

BENEŠOVSKO- Policisté již mají podezřelého muže 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Vloupali se do obchodu s elektronikou, žádnou si ale s sebou neodnesli

Policie ČR, ú.o. Benešov

V souvislosti s tímto případem vlašimští policisté pátrají po třech mužích a žádají tak veřejnost o spolupráci.
 

V pondělí dne 25. února letošního roku vyjížděli policisté v časných ranních hodinách do prodejny s elektronikou, která sídlí ve Vlašimi v ulici Okružní. Kolem druhé hodiny ranní se do ní totiž vloupali tři muži. Nejprve vypáčili vchodové posuvné dveře a vnikli dovnitř. V interiéru obchodu se volně pohybovali a ,,zkontrolovali“ také servisní sklad na drobné zboží. Zarážející je fakt, že z obchodu nic neodcizili a z místa utekli. Vlašimští policisté ihned po příjezdu celou prodejnu a její široké okolí prohledali, ale pachatelé již byli z místa pryč. Na pomoc při pátrání po pachatelích této majetkové trestné činnosti byl na místo povolán také psovod se služebním psem a prvosledová hlídka. Dále se na místo dostavil kriminalistický technik, který provedl ohledání místa činu a zajistil několik stop. Při vyšetřování policisté zajistili několik kamerových záznamů. Z těch je patrné, že se do prodejny vloupali tři muži. Všichni byli maskovaní. Přes obličej měli různé kusy oblečení, aby znemožnili totožnost své osoby a skryli svou podobu. Šetřením operativně pátracího charakteru policisté zjistili, že pachatelé z prodejny, která sídlí v ulici Okružní, utíkali pryč směrem do ulice Havlíčkova.


I když pachatelé z místa nic neodcizili, škodu způsobili. Na prodejně poškodili několik věcí, jejichž hodnota byla vyčíslena na více než patnáct tisíc korun. Vzhledem k tomu, že se pachatelé dopustili přečinů poškození cizí věci a pokusu krádeže a policisté po nich stále pátrají, žádáme tak veřejnost o pomoc a spolupráci. Jakékoliv informace, které by mohly pomoci při objasnění tohoto případu, přijmou policisté na tel. 974 871 750.  Využít můžete také tísňovou linku 158. Za spolupráci děkujeme.


nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
28. února 2019
 

publikováno 28.2.2019

Reagujte na článek:

Informace o Vás
:
:
: *
: capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné