Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

6.5.2021Muž pokácel a odcizil 27 modřínů

BENEŠOVSKO- Policisté již mají podezřelého muže 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Vloupání do 4 vozidel

Policie ČR, ú.o. Benešov

Poškozením vozidel a odcizením věcí z nich způsobil škodu téměř 50 tisíc korun. 

Od včerejšího dne se policisté zabývají několika případy vloupání do motorových vozidel, ke kterým došlo ve Vlašimi. K protiprávnímu jednání nejspíše došlo z pondělí na úterý, tedy z 1. února na 2. únor letošního roku. Dosud neznámý pachatel si vyhlídl nákladní vozidlo výrobní značky DAF FA, které bylo zaparkováno u obchodního domu. Rozbil boční okénko u spolujezdce a vnikl do vozidla, odkud odcizil drobné mince. Druhým vozidlem, do kterého se pachatel vloupal, je osobní auto tovární značky Volvo, které bylo zaparkováno v ulici Trocnovská, na ulici před rodinným domem. Pachatel rozbil okénko, čímž se dostal do interiéru vozidla a odcizil palubní kameru, monitor zobrazující couvací kameru a flashdisk. Dále poškodil zařízení vozidla. Třetí vykradené vozidlo je osobní vozidlo značky Škoda Octavia, které bylo též zaparkováno před rodinným domem v ulici Trocnovská. Opět pachatel u vozidla rozbil okénko, vnikl do vozidla, ze kterého odcizil budík na tlak turba a řetízek. Ve stejné ulici ve Vlašimi došlo ještě k poškození okénka u vozidla Kia Sportage.

 

Celková škoda na poškození a odcizení věcí z vozidel se vyšplhala téměř na 50 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení, a to pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a poškození cizí věci.

 

,,Přes všechna varování je stále dost těch, kteří otázku odložených věcí v autě podceňují. Domnívají se, že když opustí auto jen na krátkou dobu, nic se nemůže stát. Jenže odložené věci za oknem jsou velkým lákadlem, přímo nabídkou pro zloděje.

 

Rady pro majitele vozidel:

- Vozidlo parkujte vždy na místě k tomu určeném. Místo by mělo být přehledné a pokud možno osvětlené. Využívejte hlídaná parkoviště. Nenechávejte svá auta na opuštěných místech.

 

- Řádně uzamkněte vozidlo, a to i v případě krátkodobé nepřítomnosti (například při doplnění pohonných hmot na čerpací stanici).

 

- Při odchodu od vozidla zkontrolujte uzavření oken, dveří, střešního okénka.

 

- Doporučujeme zvýšenou obezřetnost při uzamykání vozidla dálkovým ovladačem. (raději skutečně opakovaně zkontrolujte, zda je vozidlo skutečně uzamčeno)

 

- Nenechávejte ve voze žádné věci, elektroniku nebo zavazadla. I relativně bezcenná odložená věc může přilákat pozornost zloděje.

 

- Pokud máte snímatelný panel od rádia, nenechávejte jej ve vozidle. Totéž platí i v případě, pokud používáte ve voze přenosný navigační systém.

 

- Zbytečně na parkovišti neotvírejte zavazadlový prostor. Ukládat si do něho v tento okamžik své věci, může znamenat, že ukážete zloději, kam se má zaměřit.

 

- Při manipulaci s nákupem dbejte na bezpečnost. Věnujte pozornost svému okolí při vykládání nebo nakládání zakoupeného zboží.

 

- Doklady a klíče od vozu mějte vždy u sebe, doklady osobní i k vozidlu nenechávejte zbytečně ve vozidle.

 

- Zaparkovaný vůz průběžně kontrolujte, nenechávejte jej zaparkovaný delší dobu bez dozoru.

 

- Vůz zabezpečte vhodným elektronickým či mechanickým zabezpečením.

 

- V případě, že dojde k vloupání do vozidla, ihned volejte Policii ČR na linku 158. Zvýšíte tak šanci na vypátrání pachatele!

 

- Pokud je to možné, tak vozidlo před příjezdem policie ponechte v takovém stavu, v jakém ho zanechal pachatel. V opačném případě můžete znehodnotit upotřebitelné stopy.

 

Stejně s dobou jdou kupředu i pachatelé krádeží. Používají nové metody, na něž musí policie reagovat. O to více zamrzí, když někteří lidé práci pachatelům sami usnadňují. Pamatujme, AUTO NENÍ TREZOR,“ uvedl pro doplnění pár preventivních rad a informací policejní preventista nprap. Jaroslav Bican.

 

por. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
3. února 2021

 

publikováno 3.2.2021