Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

20.11.2020Policistům se stále nedaří vypátrat pachatele, kteří v září zapálili dveře prodejny v Neveklově

Obracíme se na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci.

19.10.2020Opakovaně kradla

Alkohol se jí odcizit nepodařilo, tak zašla do jiné prodejny pro čokolády. 

15.10.2020Vtip, který se rozhodně v době vyhlášeného nouzového stavu nevyplácí

Pachatel odcizil dvě motorové pily. Majiteli nechal omluvný vzkaz. 

7.10.2020Ze stáje zmizela tři sedla

Škoda na odcizení koňských sedel převyšuje částku 80 tisíc korun. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Za necelých 24 hodin policisté zadrželi muže, který s nožem v ruce vyhrožoval smrtí v benešovské prodejně

Policie ČR, ú.o. Benešov

Tímto jednáním se dopustil přečinu nebezpečné vyhrožování. Za mřížemi tak může strávit až jeden rok.
 

V úterý dne 22. ledna, krátce před druhou hodinou odpolední, zadrželi benešovští policisté dvaačtyřicetiletého muže, kterého nyní podezřívají, že den před tím s nožem v ruce vyhrožoval smrtí obsluze v jedné z benešovských prodejen. Na základě důkladného šetření a ve spolupráci s Městskou policií v Benešově se jim totiž podařilo nashromáždit velmi důležité informace, které je přivedly na stopu pachatele. Poté, co zjistili jeho totožnost a místo, kde se zdržuje, přistoupili k akci. Dotyčného kontaktovali hned následujícího dne v jedné obci na Benešovsku. On se ale bránil, na jejich opakované zákonné výzvy nereagoval, skrýval se před nimi a házel po nich různé předměty. Přistoupili proto k použití donucovacích prostředků a muže zadrželi. Krátce nato skončil v policejní cele. Po provedení dalších úkonů a na základě rozhodnutí lékaře byl následně umístěn v psychiatrickém zařízení. 


K incidentu v prodejně v benešovské Tyršově ulici došlo v pondělí dne 21. ledna. Kolem poledne sem vstoupil neznámý muž, který zde začal slovně urážet zaměstnance. V každé vyslovené větě neopomněl použít vulgární slovo namířené přímo proti nim. Po chvíli z budovy odešel pryč. Během krátké doby se sem ale vrátil a obsluhu začal znovu vulgárně urážet. Při odchodu se zastavil u dveří a v ruce držel nůž, kterým začal ohrožovat sebe a vyhrožovat smrtí i ostatním. Prodejnu nakonec opustil, aniž by někoho zranil. Policisté celou událost vyšetřují jako přečin nebezpečné vyhrožování. V případě odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na jeden rok.

nprap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
23. ledna 2019

publikováno 23.1.2019