Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

4.8.2020Opakovaně kradl láhve s alkoholem

Majetkové trestné činnosti se dopustil již v minulosti, hrozí mu tak přísnější trest.

3.8.2020Policisté pátrají po řidiči, který měl ujet z místa dopravní nehody

V katastru obce Maršovice měl srazit nezletilého chodce. 

24.7.2020Letní sezona v plném proudu

Pár preventivních rad pro turisty a výletníky.

16.7.2020Benešovští kriminalisté obvinili muže z pokusu těžkého ublížení na zdraví a z výtržnictví

Muže zadržela prvosledová hlídka krátce po spáchání trestného činu.

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Zloděje, který kradl v areálu stavebnin ve Vlašimi, zachytily bezpečnostní kamery

pachatelaa

BENEŠOVSKO – Policie po něm nyní pátrá a žádá o spolupráci také širokou veřejnost.

Policisté obvodního oddělení Vlašim provádějí v současné době šetření k případu krádeže, který se stal v sobotu 7. září letošního roku krátce po půlnoci v areálu stavebnin v ulici Velíšská ve Vlašimi. Dosud neznámý pachatel tady překonal oplocení areálu, následně vnikl do kanceláře, kde prohledal zásuvky a odcizil odsud finanční hotovost. Při tomto jednání ho zachytily bezpečnostní kamery umístěné v těchto prostorách. Jeho podobu už tak policisté znají, nyní by ale potřebovali zjistit i jeho totožnost. Pokud by byl dopaden a soud ho uzná vinným, mohl by strávit za mřížemi až 2 roky.

V souvislosti s tímto případem se nyní policisté obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci. Jakékoliv poznatky, které by mohly vést k vypátrání tohoto podezřelého muže, přivítají na telefonech: 974 871 750 nebo 735 785 869. Kontaktovat lze ale také bezplatnou linku tísňového volání 158. Děkujeme.

por. Bc. Eva Stulíková

tisková mluvčí

P ČR Benešov

23. září 2019

publikováno 23.9.2019

Reagujte na článek:

Informace o Vás
:
:
: *
: capthca
* - Položky označené hvězdičkou jsou povinné
pachatel2aa pachatel 3aa
vytvořilo Anawe