Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

2.8.20183 metry k životu - Vlašim

3 metry k životu - jak málo stačí!

12.7.2018Opakované újezdy muže od benzinových čerpacích stanic bez zaplacení natankovaných pohonných hmot

Policisté řeší případy újezdů od benziny u silnice I/3 u obce Votice a od benziny na dálnici D3 u obce Mezno, kterých se dopustil stejný pachatel. Jeho podobu zachytily nainstalované kamery. Žádáme tak veřejnost o pomoc při jeho ztotožnění.

25.6.2018Letní sezona v rekreačních a turistických oblastech se blíží

Upozorňujeme tak osoby, aby si dávaly pozor na svá zavazadla a dodržovaly pár preventivních rad. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Způsobil dopravní nehodu a z místa odjel

Policie ČR, ú.o. Benešovbb

Policisté řidiče po krátké době vypátrali. Tvrdil jim však, že si tohoto jednání není vůbec vědom. Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 2,64 promile alkoholu.
 

Dopravní nehoda se stala o víkendu. Řidič nákladního vozidla tov. značky BMW X5 jel po silnici III. třídy ve směru na obec Bílkovice. Po projetí křižovatky se svým vozidlem přejel do protisměru jízdy, kde levým bokem vozidla narazil též do levého boku protijedoucího vozidla tov. značky Dacia Duster. Řidič, který nehodu způsobil, nezastavil a bez jakéhokoliv zájmu z místa ujel. Celou věcí se začali zabývat policisté. Provedli šetření jak na místě dopravní nehody, tak v jejím okolí. Díky všem dostupným informacím vlašimští policisté svým okamžitým jednáním vyhledali a zastavili řidiče, který nehodu zavinil. Vyzvali ho k odbornému měření na přítomnost alkoholu v dechu. Dechová zkouška byla pozitivní. První zkouškou muži naměřili hodnotu 2, 63 promile alkoholu. Při druhé zkoušce přístroj ukázal 2,64 promile alkoholu. Při zjišťování dalších informací řidič hlídce uváděl, že si vůbec není vědom, že by se při své jízdě srazil s jiným vozidlem. Naštěstí při této dopravní nehodě nedošlo k žádnému zranění osob.


Celou událost řeší benešovští policisté ze skupiny dopravních nehod jako podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.


prap. Bc. Veronika Čermáková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
1. února 2018
 

publikováno 1.2.2018
vytvořilo Anawe