Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

4.10.2019Sportovně charitativní projekt „Přes bariéry s policií“ pokračuje na Benešovsku i v tomto školním roce

BENEŠOVSKO – Cílí na studenty maturitních ročníků, které se snaží motivovat ke sportovním aktivitám a výkonům a zároveň pomáhá handicapovaným lidem. Na Benešovsku se do něj za dobu jeho trvání zapojila drtivá většina středních škol.

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

11.11.2019Neznámý pachatel odcizil na poště ve Vlašimi zapomenutou peněženku s platební kartou

BENEŠOVSKO – Policisté po něm nyní pátrají. K dispozici mají kamerový záznam z místa. Je na něm zachycen muž, který se v době krádeže v těchto prostorách pohyboval.

23.10.2019Neznámé vozidlo srazilo čtyřiaosmdesátiletého cyklistu

BENEŠOVSKO – Po jeho řidiči nyní policie pátrá.

22.10.2019Neznámý podvodník připravil starší paní o peníze

BENEŠOVSKO – Uvěřila totiž jeho legendě o radiátorech a přišla tak o pět tisíc korun.

16.10.2019Testování veřejnosti na HIV

Rapid testy, orientační vyšetřeníkrve. Nechat se otestovat může každý.
Zdarma a anonymně.

Zobrazit vše

Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje Vlašim

Bezpečná Vlašim / IZS / Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje Vlašim

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Již potřetí se město Vlašim zapojilo ve spolupráci s hasiči ze stanice HZS Vlašim do preventivně bezpečnostní kampaně Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje „3 metry k životu“. V pátek dne 13.9.2019 projížděli hasiči s hasičskou technikou ulicemi ve středu města Vlašimi a zjišťovali aktuální průjezdnost ulicemi města. Kampaň je soustředěna na ohleduplnost občanů při parkování. Během akce byly za stěrače aut vkládány cedulky s ohledem na „vhodně“ zvolené místo k parkování. Řidiči, kteří zaparkovali správně, v souladu se všemi předpisy a bylo možné okolo jejich vozidel bezproblémově projet, mohli na předních sklech najít malé poděkování v podobě kartičky s nápisem – Děkujeme Vám, že parkujete ohleduplně.  Naopak řidiči, kteří vozidlo zaparkovali tak, že bránilo v průjezdu či nebylo zaparkováno dle předpisů, nedodrželi 3 metry, obdrželi oranžové kartičky s nápisem – Nemáme čas čekat, až přeparkujete.

Nejhorší situace byla v panelové zástavbě s přeplněnými, a ne vždy ohleduplně zaparkovanými vozidly. Špatně zaparkovaná auta bránila hasičské technice v průjezdu. Takto odstavená vozidla se často stávají při průjezdu hasičské techniky překážkou ve snaze pomoci snížit škody na zdraví a majetku občanů. Právě v těchto lokalitách by bylo v případě zásahu velice komplikované a možná i nemožné použít zejména výškovou techniku Hasičského záchranného sboru. Zvyk občanů parkovat automobil co možná nejblíže svého bydliště je častým důvodem pozdějšího příjezdu hasičů na místo zásahu.

Buďme k sobě ohleduplní a mysleme na to, že pomoc můžeme potřebovat i my nebo naši blízcí.

Akce budou i v budoucnu zopakovány. Věříme, že neustálým opakováním, si alespoň část občanů uvědomí důležitost zvoleného místa pro odstavení svého vozidla. Každá vteřina natož minuta prodlení může mít fatální důsledky.

 

 

vytvořilo Anawe