Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

15.1.2021Pátráme po podezřelých osobách

První novoroční víkend vyjížděli vlašimští policisté k případu odcizení dvou jízdních kol. 

22.12.2020Kriminalistům se podařilo odhalit další drogové dealery

Muž a žena na Vlašimsku distribuovali marihuanu, pervitin a další omamné a psychotropní látky.

16.12.2020Odcizení mobilní toalety

Oznamovatelka k nahlášení krádeže využila POL POINT. 

14.12.2020Pokusil se odcizit vozidlo

 V případě dopadení a uznání viny hrozí pachateli až osm let za mřížemi. 

Zobrazit vše

Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje Vlašim

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

3 m k životu 2019

Již potřetí se město Vlašim zapojilo ve spolupráci s hasiči ze stanice HZS Vlašim do preventivně bezpečnostní kampaně Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje „3 metry k životu“. V pátek dne 13.9.2019 projížděli hasiči s hasičskou technikou ulicemi ve středu města Vlašimi a zjišťovali aktuální průjezdnost ulicemi města. Kampaň je soustředěna na ohleduplnost občanů při parkování. Během akce byly za stěrače aut vkládány cedulky s ohledem na „vhodně“ zvolené místo k parkování. Řidiči, kteří zaparkovali správně, v souladu se všemi předpisy a bylo možné okolo jejich vozidel bezproblémově projet, mohli na předních sklech najít malé poděkování v podobě kartičky s nápisem – Děkujeme Vám, že parkujete ohleduplně.  Naopak řidiči, kteří vozidlo zaparkovali tak, že bránilo v průjezdu či nebylo zaparkováno dle předpisů, nedodrželi 3 metry, obdrželi oranžové kartičky s nápisem – Nemáme čas čekat, až přeparkujete.

Nejhorší situace byla v panelové zástavbě s přeplněnými, a ne vždy ohleduplně zaparkovanými vozidly. Špatně zaparkovaná auta bránila hasičské technice v průjezdu. Takto odstavená vozidla se často stávají při průjezdu hasičské techniky překážkou ve snaze pomoci snížit škody na zdraví a majetku občanů. Právě v těchto lokalitách by bylo v případě zásahu velice komplikované a možná i nemožné použít zejména výškovou techniku Hasičského záchranného sboru. Zvyk občanů parkovat automobil co možná nejblíže svého bydliště je častým důvodem pozdějšího příjezdu hasičů na místo zásahu.

Buďme k sobě ohleduplní a mysleme na to, že pomoc můžeme potřebovat i my nebo naši blízcí.

Akce budou i v budoucnu zopakovány. Věříme, že neustálým opakováním, si alespoň část občanů uvědomí důležitost zvoleného místa pro odstavení svého vozidla. Každá vteřina natož minuta prodlení může mít fatální důsledky.

 

 

publikováno 7.10.2019