Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

18.12.2018Řidič osobního vozidla na silnici č. I/3 při předjíždění porazil sloupek, který poté přistál na nákladním vozidle

Řidič na místě nehody nesetrval, policisté tak žádají veřejnost o pomoc a spolupráci. 

7.12.2018Benešovští kriminalisté odhalili varnu pervitinu, drogu vyráběla žena

BENEŠOVSKO – Ta si za to počátkem prosince tohoto roku vyslechla obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a hrozí jí až pět let za mřížemi nebo peněžitý trest.

7.12.2018Dopravně bezpečnostní akce na Benešovsku

V souvislosti s mikulášskými akcemi se policisté zaměřovali zejména na řidiče motorových vozidel, zda neusedli za volant pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek

BENEŠOVSKO – Kontrolovali ale i dodržování ostatních ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, a to nejen ze strany řidičů, ale i ostatních účastníků silničního provozu.

28.11.2018Policisté kontrolovali chodce a cyklisty, zda jsou mimo obec označeni reflexními prvky

Všichni kontrolovaní byli řádně označeni. Navíc dostali reflexní pásky a šle jako prevenci pro příště.

Zobrazit vše

Kamerový systém

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Město Vlašim má zaveden městský kamerový dohlížecí systém od roku 2006

 

Město Vlašim provozuje městský kamerový dohlížecí systém (dále jen MKDS) od roku 2006, kdy bylo za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR z Programu prevence kriminality vybudováno centrální monitorovací pracoviště na služebně Městské policie Vlašim, na které byly napojeny 4 kamerové body.

V letech 2007 a 2014 město zřídilo další dva kamerové body z vlastních zdrojů. A v roce 2009 se opět zapojilo do dotační výzvy Ministerstva vnitra ČR a MKDS rozšířilo o další 2 kamerové body. V průběhu provozu MKDS byly z prostředků města Vlašimi modernizovány spoje i kamery.

 

V roce 2017 podalo město Vlašim opět žádost na rozšíření MKDS na Ministerstvo vnitra ČR do Programu prevence kriminality na rok 2017. Žádost byla schválena a v rámci projektu Vlašim - rozšíření městského kamerového systému s finanční podporou MVČR byly zřízeny 2 kamerové body a vybudováno monitorovací pracoviště na služebně Obvodního oddělení policie Vlašim. Město Vlašim na realizaci projektu získalo od MVČR finanční podporu ve výši 280 000 Kč.

Stacionární kamera byla jako pevný kamerový bod umístěna na kruhový objezd u OD Lidl a mobilní kamera je v současné době umístěna do ulice Kollárova. Mobilní kameru bude možno přemisťovat dle aktuálního vyhodnocení bezpečnostní situace ve městě.

 

Přehled kamerových bodů

  Číslo kamerového bodu  

  Název kamerového bodu  

  Umístění kamerového bodu  

  Druh kamery  

1

Městský úřad

J. Masaryka č. p. 302

Otočná

2

Domov mládeže

Husovo nám. č. p. 325

Otočná

3

Poliklinika

Lidická č. p. 1715

Otočná

4

Žižkovo nám.

Žižkova nám č. p. 256

Otočná

5

Nádraží

Nádražní č. 347

Otočná

6

Zámek

Zámek č. p. 1

Otočná

7

Koupaliště

Na Lukách č. p. 1921

Otočná

8

Domašín 1

Domašín, Náměstí 41

Pevná

8

Domašín 2

Domašín, Náměstí 41

Pevná

8

Domašín 3

Domašín, Náměstí 41

Pevná

9

Lidl

Kruhový objezd u OD Lidl

Pevná

10

Kollárova

Ul. Kollárova

Mobilní

 

Kamerový bod č.1 - Městský úřad

Kamerový bod - Městský úřad

 

Kamerový bod č.2 - Domov mládeže

Kamerový bod - Domov mládeže

 

Kamerový bod č.3 -Poliklinika

Kamerový bod - Poliklinika

 

Kamerový bod č.4 - Žižkovo. nám.

Kamerový bod - Žižkovo nám.

 

Kamerový bod č.5 - Nádraží

Kamerový bod - Nádraží

 

Kamerový bod č.6 - Zámek

Kamerový bod - Zámek

 

Kamerový bod č.7 - Koupaliště

Kamerový bod - Koupaliště

 

Kamerový bod č.8 - Domašín

Kamerový bod - Domašín

 

Kamerový bod č.9 - Lidl

Kamerový bod - u kruhového objezdu u OD Lidl

 

Kamerový bod č.10 - Kollárova

Kamerový bod - ul. Kollárova

 

vytvořilo Anawe