Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

17.5.2021Nábor k Policii České republiky

I Ty se můžeš stát jedním z nás

Hledáme muže i ženy starší 18 let se smyslem pro zodpovědnou a smysluplnou práci, při které budou chránit život a zdraví občanů České republiky a jejich majetek.

Umíte se dobře a rychle rozhodnout?

Jste zodpovědní?

Chcete pomáhat ostatním?

Rádi sportujete?

Jste iniciativní při plnění svěřených úkolů?

Máte pozitivní přístup k sebevzdělávání?

Nejsou vám cizí slova – čest, odvaha, spravedlnost. Potom hledáme právě Vás a těšíme se, že rozšíříte naše řady a stanete se příslušníky Policie České republiky Územního odboru Benešov.

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

Zobrazit vše

Aktuální informace

15.9.2021Víkend benešovských policistů trošku jinak

BENEŠOVSKO - O víkendu se benešovští policisté účastnili hned několika akcí pro veřejnost a byla to velmi zajímavá podívaná.

16.7.2021Pomozte s pátráním po odcizeném motocyklu
BENEŠOVSKO - Majiteli byl motocykl odcizen koncem června

Benešovští policisté pátrají po zloději, který v době od 28. června od 20 hodin do 29. června do 20:18 hodin odcizil z pergoly u rodinného domu motocykl na adrese Chlístov - Žabovřesky na Benešovsku.

21.6.2021Vytvoř svou kampaň! - Bezpečnost chodců a cyklistů očima dětí

Město Vlašim vyhlásilo dne 6.dubna 2021, jakožto měsíci bezpečnosti, ve spolupráci s partnery soutěž pro žáky základních škol a nižšího stupně gymnázia pod názvem Bezpečnost chodců a cyklistů očima dětí! Úkolem dětí byla vytvořit vlastní kampaň formou plakátu, prezentace či videospotu.

2.6.2021Policie hledá sedmadvacetiletého muže, který nenastoupil do vězení

BENEŠOVSKO - Víte, kde se muž nachází? Volejte linku 158. 

Zobrazit vše

Kamerový systém

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Město Vlašim má zaveden městský kamerový dohlížecí systém od roku 2006

 

Město Vlašim provozuje městský kamerový dohlížecí systém (dále jen MKDS) od roku 2006, kdy bylo za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR z Programu prevence kriminality vybudováno centrální monitorovací pracoviště na služebně Městské policie Vlašim, na které byly napojeny 4 kamerové body.

V letech 2007 a 2014 město zřídilo další dva kamerové body z vlastních zdrojů. A v roce 2009 se opět zapojilo do dotační výzvy Ministerstva vnitra ČR a MKDS rozšířilo o další 2 kamerové body. V průběhu provozu MKDS byly z prostředků města Vlašimi modernizovány spoje i kamery.

 

V roce 2017 podalo město Vlašim opět žádost na rozšíření MKDS na Ministerstvo vnitra ČR do Programu prevence kriminality na rok 2017. Žádost byla schválena a v rámci projektu Vlašim - rozšíření městského kamerového systému s finanční podporou MVČR byly zřízeny 2 kamerové body a vybudováno monitorovací pracoviště na služebně Obvodního oddělení policie Vlašim. Město Vlašim na realizaci projektu získalo od MVČR finanční podporu ve výši 280 000 Kč.

Stacionární kamera byla jako pevný kamerový bod umístěna na kruhový objezd u OD Lidl a mobilní kamera je v současné době umístěna do ulice Kollárova. Mobilní kameru bude možno přemisťovat dle aktuálního vyhodnocení bezpečnostní situace ve městě.

 

Přehled kamerových bodů

  Číslo kamerového bodu  

  Název kamerového bodu  

  Umístění kamerového bodu  

  Druh kamery  

1

Městský úřad

J. Masaryka č. p. 302

Otočná

2

Domov mládeže

Husovo nám. č. p. 325

Otočná

3

Poliklinika

Lidická č. p. 1715

Otočná

4

Žižkovo nám.

Žižkova nám č. p. 256

Otočná

5

Nádraží

Nádražní č. 347

Otočná

6

Zámek

Zámek č. p. 1

Otočná

7

Koupaliště

Na Lukách č. p. 1921

Otočná

8

Domašín 1

Domašín, Náměstí 41

Pevná

8

Domašín 2

Domašín, Náměstí 41

Pevná

8

Domašín 3

Domašín, Náměstí 41

Pevná

9

Lidl

Kruhový objezd u OD Lidl

Pevná

10

Kollárova

Ul. Kollárova

Mobilní

 

Kamerový bod č.1 - Městský úřad

Kamerový bod - Městský úřad

 

Kamerový bod č.2 - Domov mládeže

Kamerový bod - Domov mládeže

 

Kamerový bod č.3 -Poliklinika

Kamerový bod - Poliklinika

 

Kamerový bod č.4 - Žižkovo. nám.

Kamerový bod - Žižkovo nám.

 

Kamerový bod č.5 - Nádraží

Kamerový bod - Nádraží

 

Kamerový bod č.6 - Zámek

Kamerový bod - Zámek

 

Kamerový bod č.7 - Koupaliště

Kamerový bod - Koupaliště

 

Kamerový bod č.8 - Domašín

Kamerový bod - Domašín

 

Kamerový bod č.9 - Lidl

Kamerový bod - u kruhového objezdu u OD Lidl

 

Kamerový bod č.10 - Kollárova

Kamerový bod - ul. Kollárova