Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

6.5.2021Muž pokácel a odcizil 27 modřínů

BENEŠOVSKO- Policisté již mají podezřelého muže 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

6.5.2021Šestatřicetiletý muž skončil za mřížemi

BENEŠOVSKO- Výčet jeho trestné činnosti je opravdu pestrý 

24.3.2021Trojice zlodějů si vyslechla obvinění

Již v minulosti se dopouštěli hlavně majetkové trestné činnosti 

Zobrazit vše

Policie ČR, o.o. Vlašim

Bezpečná Vlašim / Kontakty / Policie ČR, o.o. Vlašim

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Obvodní oddělení Vlašim

adresa: J. Masaryka 475, 258 01 Vlašim

tel.: 974 871 750, 735 785 869 

fax: 974 870 750 

e-mail: bn.oo.vlasim@pcr.cz  

 

Obvodní oddělení Vlašim slouží k přímému kontaktu pořádkové policie s veřejností. Policisté zde vykonávají nepřetržitou dozorčí službu a zajišťují tak trvalou akceschopnost, příjem oznámení oznámení a podněty od občanů a dalších subjektů. Nejviditelnější činností pořádkové policie je obchůzková a hlídková služba, která je vykonávána ve svěřených okrscích nebo na určených stanovištích. Při výkonu služby předcházejí a zabraňují přestupkům a trestným činům, odhalují je a zakročují proti jejich pachatelům robněž provádějí prvotní opatření na místě činu, pátrají po hledaných a pohřešovaných osobách i věcech. V přestupkovém a trestním řízení se příslušníci pořádkové policie zaměřují zejména na objasnění majetkové kriminality, přestupků na úseku občanského soužití a zamezení narušování veřejného pořádku, které patří mezi nejrozšířenější a veřejnost nejvíce obtěžují. Stejně je zaměřena také jejich preventivní činnost, která spočívá zejména ve spolupráci s obcemi a jejich obyvateli, ale podílí se také na dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích v rámci své působnosti. Moderní pojetí policejní práce kladoucí důraz na službu veřejnosti se označuje anglickým názvem Community Policing. Jeho smyslem je zapojení veřejnosti do policejní práce tak, aby se zvýšila její efektivita, a současně zapojení policisty do veřejného života tak, aby se zvýšila jeho společenská prestiž. 

 

Územní působnost Obvodního oddělení Vlašim:

Bernartice (části obce Bernartice, Borovsko), Bílkovice (části obce Bílkovice, Moravsko Takonín), Blažejovice (části obce Blažejovice, Vítonice), Borovnice, Ctiboř (části obce Ctiboř, Hrádek), Čechtice (části obce Čechtice, Černičí, Dobříkovice, Jeníkov, Krčmy, Malá Paseka, Nakvasovice, Nové Práchňany, Otročice, Palčice, Růžkovy Lhotice, Sudislavice, Staré Práchňany, Zhoř), Děkanovice, Divišov (části obce Dalovy, Divišov, Křešice, Lbosín, Měchnov, Radonice, Šternov, Zdebuzeves), Dolní Kralovice (části obce Dolní Kralovice, Libčice, Martinice u Dolních Kralovic, Střítež,  Vraždovy Lhotice, Zahrádčice), Dunice, Hulice (části obce Hulice, Rýzmburk), Hradiště, Chlum, Chmelná, Chotýšany (části obce Chotýšany, Křemení, Městečko Pařezí), Javorník, Kamberk (části obce Hrajovice, Kamberk, Předbořice), Keblov (části obce Keblov, Sedlice), Kladruby, Kondrac (části obce Dub, Kondrac, Krasovice), Křivsoudov (části obce Jenišovice, Křivsoudov, Lhota Bubeneč), Kuňovice, Libež, Litichovice, Loket (části obce Alberovice, Bezděkov, Brzotice, Kačerov, Loket, Němčice, Radíkovice, Všebořice), Louňovice pod Blaníkem (části obce Býkovice, Louňovice pod Blaníkem, Mrkvová Lhota, Rejkovice, Světlá), Miřetice, Mnichovice, Načeradec (části obce Bozejny, Daměnice, Dolní Lhota, Horní Lhota, Mraviště, Načeradec, Novotinky, Olešná, Pravětice, Řísnice, Slavětín, Vračkovice, Zdiměřice), Ostrov, Pavlovice, Popovice (části obce Kamenná Lhota, Kondratice, Mladovice, Pazderná Lhota, Popovice, Věžníčky), Postupice (části obce Buchov, Čelivo, Dobříčkov, Holčovice, Jemniště, Lhota Veselka, Lísek, Milovanice, Miroslav, Mokliny, Nová Ves, Postupice, Pozov, Roubíčkova Lhota, Sušice, Vrbětín), Pravonín (části obce Buková, Karhule, Křížov, Lesáky, Pravonín, Tisek, Volavka), Psáře (části obce Dubovka, Psáře), Radošovice (části obce Lipiny u Radošovic, Onšovice, Radošovice), Rataje, Řimovice, Slověnice, Snět, Soutice (části obce Černýš, Kalná, Soutice), Strojetice, Studený (části obce Petrova Lhota, Studený), Šetějovice (části obce Dolní Rápotice, Šetějovice Žibřidovice), Tehov (části obce Nemíž, Petříny, Tehov), Tichonice (části obce Chochol, Kácovec, Kácovská Lhota, Licoměrsko, Pelíškův Most, Soušice, Tichonice), Tomice, Trhový Štěpánov (části obce Dalkovice, Dubějovice, Sedmpány, Štěpánovská Lhota, Střechov nad Sázavou, Trhový Štěpánov), Třebešice, Veliš (části obce Lipiny u Veliše, Nespery, Sedlečko, Veliš), Vlašim (části obce Bolina, Domašín, Hrazená Lhota, Nesperská Lhota, Polánka, Vlašim, Znosim), Vracovice (části obce Malovidy, Vracovice), Všechlapy, Zdislavice.