Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

22.2.2022Probační a mediační služba společně s Policií České republiky uctí oběti trestných činů

Probační a mediační služba se stejně jako v předchozích letech připojí k Evropskému dni obětí trestných činů. Společně s Policií České republiky vyjádří svou úctu k obětem minutou ticha v úterý 22. února 2022 ve 12 hodin. Na tento okamžik upozorní také majáky policejních vozů, které se rozsvítí před služebnami po celé republice. Probační a mediační služba se stejně jako v předchozích letech připojí k Evropskému dni obětí trestných činů. Společně s Policií České republiky vyjádří svou úctu k obětem minutou ticha v úterý 22. února 2022 ve 12 hodin. Na tento okamžik upozorní také majáky policejních vozů, které se rozsvítí před služebnami po celé republice.

 

 

17.5.2021Nábor k Policii České republiky

I Ty se můžeš stát jedním z nás

Hledáme muže i ženy starší 18 let se smyslem pro zodpovědnou a smysluplnou práci, při které budou chránit život a zdraví občanů České republiky a jejich majetek.

Umíte se dobře a rychle rozhodnout?

Jste zodpovědní?

Chcete pomáhat ostatním?

Rádi sportujete?

Jste iniciativní při plnění svěřených úkolů?

Máte pozitivní přístup k sebevzdělávání?

Nejsou vám cizí slova – čest, odvaha, spravedlnost. Potom hledáme právě Vás a těšíme se, že rozšíříte naše řady a stanete se příslušníky Policie České republiky Územního odboru Benešov.

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

Zobrazit vše

Aktuální informace

15.6.2022Evropský den proti vloupání 2022

V rámci Evropského  dne proti vloupání do obydlí (https://eucpn.org/focus-day), který letos připadá na středu 15. června 2022, je dobré si připomenout základní pravidla zabezpečení objektů, a to z těchto důvodů:

  • Podle dlouhodobých statistických výstupů se pachatelé dostávají do obydlí nejčastěji překonáním vstupních dveří, přes balkon nebo okny, která nechávají lidé v době své nepřítomnosti často nezabezpečená.
  • K nezvané návštěvě mnohdy napomáhá právě ponechání otevřené okenní ventilace či mikro ventilace. Vloupání se do obydlí a jeho vykradení přes mikro ventilaci může pachateli trvat kolem jedné minuty. 

 

25.4.2022Velikonoční svátky na silnicích

BENEŠOVSKO – Ve čtvrtek 14. dubna a v pondělí 18. dubna proběhla celorepubliková dopravně bezpečnostní akce s názvem “Velikonoce“. 

22.4.2022Kontrola rekreačních chat

Policisté z Obvodního oddělení Vlašim kontrolovali rekreační oblasti v katastru obcí Český Šternberk, Libež a Tichonice

15.9.2021Víkend benešovských policistů trošku jinak

BENEŠOVSKO - O víkendu se benešovští policisté účastnili hned několika akcí pro veřejnost a byla to velmi zajímavá podívaná.

Zobrazit vše

Policie ČR, o.o. Vlašim

Bezpečná Vlašim / Kontakty / Policie ČR, o.o. Vlašim

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Obvodní oddělení Vlašim

adresa: J. Masaryka 475, 258 01 Vlašim

tel.: 974 871 750, 735 785 869 

fax: 974 870 750 

e-mail: bn.oo.vlasim@pcr.cz  

 

Obvodní oddělení Vlašim slouží k přímému kontaktu pořádkové policie s veřejností. Policisté zde vykonávají nepřetržitou dozorčí službu a zajišťují tak trvalou akceschopnost, příjem oznámení oznámení a podněty od občanů a dalších subjektů. Nejviditelnější činností pořádkové policie je obchůzková a hlídková služba, která je vykonávána ve svěřených okrscích nebo na určených stanovištích. Při výkonu služby předcházejí a zabraňují přestupkům a trestným činům, odhalují je a zakročují proti jejich pachatelům robněž provádějí prvotní opatření na místě činu, pátrají po hledaných a pohřešovaných osobách i věcech. V přestupkovém a trestním řízení se příslušníci pořádkové policie zaměřují zejména na objasnění majetkové kriminality, přestupků na úseku občanského soužití a zamezení narušování veřejného pořádku, které patří mezi nejrozšířenější a veřejnost nejvíce obtěžují. Stejně je zaměřena také jejich preventivní činnost, která spočívá zejména ve spolupráci s obcemi a jejich obyvateli, ale podílí se také na dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích v rámci své působnosti. Moderní pojetí policejní práce kladoucí důraz na službu veřejnosti se označuje anglickým názvem Community Policing. Jeho smyslem je zapojení veřejnosti do policejní práce tak, aby se zvýšila její efektivita, a současně zapojení policisty do veřejného života tak, aby se zvýšila jeho společenská prestiž. 

 

Územní působnost Obvodního oddělení Vlašim:

Bernartice (části obce Bernartice, Borovsko), Bílkovice (části obce Bílkovice, Moravsko Takonín), Blažejovice (části obce Blažejovice, Vítonice), Borovnice, Ctiboř (části obce Ctiboř, Hrádek), Čechtice (části obce Čechtice, Černičí, Dobříkovice, Jeníkov, Krčmy, Malá Paseka, Nakvasovice, Nové Práchňany, Otročice, Palčice, Růžkovy Lhotice, Sudislavice, Staré Práchňany, Zhoř), Děkanovice, Divišov (části obce Dalovy, Divišov, Křešice, Lbosín, Měchnov, Radonice, Šternov, Zdebuzeves), Dolní Kralovice (části obce Dolní Kralovice, Libčice, Martinice u Dolních Kralovic, Střítež,  Vraždovy Lhotice, Zahrádčice), Dunice, Hulice (části obce Hulice, Rýzmburk), Hradiště, Chlum, Chmelná, Chotýšany (části obce Chotýšany, Křemení, Městečko Pařezí), Javorník, Kamberk (části obce Hrajovice, Kamberk, Předbořice), Keblov (části obce Keblov, Sedlice), Kladruby, Kondrac (části obce Dub, Kondrac, Krasovice), Křivsoudov (části obce Jenišovice, Křivsoudov, Lhota Bubeneč), Kuňovice, Libež, Litichovice, Loket (části obce Alberovice, Bezděkov, Brzotice, Kačerov, Loket, Němčice, Radíkovice, Všebořice), Louňovice pod Blaníkem (části obce Býkovice, Louňovice pod Blaníkem, Mrkvová Lhota, Rejkovice, Světlá), Miřetice, Mnichovice, Načeradec (části obce Bozejny, Daměnice, Dolní Lhota, Horní Lhota, Mraviště, Načeradec, Novotinky, Olešná, Pravětice, Řísnice, Slavětín, Vračkovice, Zdiměřice), Ostrov, Pavlovice, Popovice (části obce Kamenná Lhota, Kondratice, Mladovice, Pazderná Lhota, Popovice, Věžníčky), Postupice (části obce Buchov, Čelivo, Dobříčkov, Holčovice, Jemniště, Lhota Veselka, Lísek, Milovanice, Miroslav, Mokliny, Nová Ves, Postupice, Pozov, Roubíčkova Lhota, Sušice, Vrbětín), Pravonín (části obce Buková, Karhule, Křížov, Lesáky, Pravonín, Tisek, Volavka), Psáře (části obce Dubovka, Psáře), Radošovice (části obce Lipiny u Radošovic, Onšovice, Radošovice), Rataje, Řimovice, Slověnice, Snět, Soutice (části obce Černýš, Kalná, Soutice), Strojetice, Studený (části obce Petrova Lhota, Studený), Šetějovice (části obce Dolní Rápotice, Šetějovice Žibřidovice), Tehov (části obce Nemíž, Petříny, Tehov), Tichonice (části obce Chochol, Kácovec, Kácovská Lhota, Licoměrsko, Pelíškův Most, Soušice, Tichonice), Tomice, Trhový Štěpánov (části obce Dalkovice, Dubějovice, Sedmpány, Štěpánovská Lhota, Střechov nad Sázavou, Trhový Štěpánov), Třebešice, Veliš (části obce Lipiny u Veliše, Nespery, Sedlečko, Veliš), Vlašim (části obce Bolina, Domašín, Hrazená Lhota, Nesperská Lhota, Polánka, Vlašim, Znosim), Vracovice (části obce Malovidy, Vracovice), Všechlapy, Zdislavice.