Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

18.12.2018Řidič osobního vozidla na silnici č. I/3 při předjíždění porazil sloupek, který poté přistál na nákladním vozidle

Řidič na místě nehody nesetrval, policisté tak žádají veřejnost o pomoc a spolupráci. 

7.12.2018Benešovští kriminalisté odhalili varnu pervitinu, drogu vyráběla žena

BENEŠOVSKO – Ta si za to počátkem prosince tohoto roku vyslechla obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a hrozí jí až pět let za mřížemi nebo peněžitý trest.

7.12.2018Dopravně bezpečnostní akce na Benešovsku

V souvislosti s mikulášskými akcemi se policisté zaměřovali zejména na řidiče motorových vozidel, zda neusedli za volant pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek

BENEŠOVSKO – Kontrolovali ale i dodržování ostatních ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, a to nejen ze strany řidičů, ale i ostatních účastníků silničního provozu.

28.11.2018Policisté kontrolovali chodce a cyklisty, zda jsou mimo obec označeni reflexními prvky

Všichni kontrolovaní byli řádně označeni. Navíc dostali reflexní pásky a šle jako prevenci pro příště.

Zobrazit vše

Policie ČR, o.o. Vlašim

Bezpečná Vlašim / Kontakty / Policie ČR, o.o. Vlašim

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Obvodní oddělení Vlašim

adresa: J. Masaryka 475, 258 01 Vlašim

tel.: 974 871 750, 735 785 869 

fax: 974 870 750 

e-mail: bn.oo.vlasim@pcr.cz  

 

Obvodní oddělení Vlašim slouží k přímému kontaktu pořádkové policie s veřejností. Policisté zde vykonávají nepřetržitou dozorčí službu a zajišťují tak trvalou akceschopnost, příjem oznámení oznámení a podněty od občanů a dalších subjektů. Nejviditelnější činností pořádkové policie je obchůzková a hlídková služba, která je vykonávána ve svěřených okrscích nebo na určených stanovištích. Při výkonu služby předcházejí a zabraňují přestupkům a trestným činům, odhalují je a zakročují proti jejich pachatelům robněž provádějí prvotní opatření na místě činu, pátrají po hledaných a pohřešovaných osobách i věcech. V přestupkovém a trestním řízení se příslušníci pořádkové policie zaměřují zejména na objasnění majetkové kriminality, přestupků na úseku občanského soužití a zamezení narušování veřejného pořádku, které patří mezi nejrozšířenější a veřejnost nejvíce obtěžují. Stejně je zaměřena také jejich preventivní činnost, která spočívá zejména ve spolupráci s obcemi a jejich obyvateli, ale podílí se také na dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích v rámci své působnosti. Moderní pojetí policejní práce kladoucí důraz na službu veřejnosti se označuje anglickým názvem Community Policing. Jeho smyslem je zapojení veřejnosti do policejní práce tak, aby se zvýšila její efektivita, a současně zapojení policisty do veřejného života tak, aby se zvýšila jeho společenská prestiž. 

 

Územní působnost Obvodního oddělení Vlašim:

Bernartice (části obce Bernartice, Borovsko), Bílkovice (části obce Bílkovice, Moravsko Takonín), Blažejovice (části obce Blažejovice, Vítonice), Borovnice, Ctiboř (části obce Ctiboř, Hrádek), Čechtice (části obce Čechtice, Černičí, Dobříkovice, Jeníkov, Krčmy, Malá Paseka, Nakvasovice, Nové Práchňany, Otročice, Palčice, Růžkovy Lhotice, Sudislavice, Staré Práchňany, Zhoř), Děkanovice, Divišov (části obce Dalovy, Divišov, Křešice, Lbosín, Měchnov, Radonice, Šternov, Zdebuzeves), Dolní Kralovice (části obce Dolní Kralovice, Libčice, Martinice u Dolních Kralovic, Střítež,  Vraždovy Lhotice, Zahrádčice), Dunice, Hulice (části obce Hulice, Rýzmburk), Hradiště, Chlum, Chmelná, Chotýšany (části obce Chotýšany, Křemení, Městečko Pařezí), Javorník, Kamberk (části obce Hrajovice, Kamberk, Předbořice), Keblov (části obce Keblov, Sedlice), Kladruby, Kondrac (části obce Dub, Kondrac, Krasovice), Křivsoudov (části obce Jenišovice, Křivsoudov, Lhota Bubeneč), Kuňovice, Libež, Litichovice, Loket (části obce Alberovice, Bezděkov, Brzotice, Kačerov, Loket, Němčice, Radíkovice, Všebořice), Louňovice pod Blaníkem (části obce Býkovice, Louňovice pod Blaníkem, Mrkvová Lhota, Rejkovice, Světlá), Miřetice, Mnichovice, Načeradec (části obce Bozejny, Daměnice, Dolní Lhota, Horní Lhota, Mraviště, Načeradec, Novotinky, Olešná, Pravětice, Řísnice, Slavětín, Vračkovice, Zdiměřice), Ostrov, Pavlovice, Popovice (části obce Kamenná Lhota, Kondratice, Mladovice, Pazderná Lhota, Popovice, Věžníčky), Postupice (části obce Buchov, Čelivo, Dobříčkov, Holčovice, Jemniště, Lhota Veselka, Lísek, Milovanice, Miroslav, Mokliny, Nová Ves, Postupice, Pozov, Roubíčkova Lhota, Sušice, Vrbětín), Pravonín (části obce Buková, Karhule, Křížov, Lesáky, Pravonín, Tisek, Volavka), Psáře (části obce Dubovka, Psáře), Radošovice (části obce Lipiny u Radošovic, Onšovice, Radošovice), Rataje, Řimovice, Slověnice, Snět, Soutice (části obce Černýš, Kalná, Soutice), Strojetice, Studený (části obce Petrova Lhota, Studený), Šetějovice (části obce Dolní Rápotice, Šetějovice Žibřidovice), Tehov (části obce Nemíž, Petříny, Tehov), Tichonice (části obce Chochol, Kácovec, Kácovská Lhota, Licoměrsko, Pelíškův Most, Soušice, Tichonice), Tomice, Trhový Štěpánov (části obce Dalkovice, Dubějovice, Sedmpány, Štěpánovská Lhota, Střechov nad Sázavou, Trhový Štěpánov), Třebešice, Veliš (části obce Lipiny u Veliše, Nespery, Sedlečko, Veliš), Vlašim (části obce Bolina, Domašín, Hrazená Lhota, Nesperská Lhota, Polánka, Vlašim, Znosim), Vracovice (části obce Malovidy, Vracovice), Všechlapy, Zdislavice.

vytvořilo Anawe