Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

22.2.2022Probační a mediační služba společně s Policií České republiky uctí oběti trestných činů

Probační a mediační služba se stejně jako v předchozích letech připojí k Evropskému dni obětí trestných činů. Společně s Policií České republiky vyjádří svou úctu k obětem minutou ticha v úterý 22. února 2022 ve 12 hodin. Na tento okamžik upozorní také majáky policejních vozů, které se rozsvítí před služebnami po celé republice. Probační a mediační služba se stejně jako v předchozích letech připojí k Evropskému dni obětí trestných činů. Společně s Policií České republiky vyjádří svou úctu k obětem minutou ticha v úterý 22. února 2022 ve 12 hodin. Na tento okamžik upozorní také majáky policejních vozů, které se rozsvítí před služebnami po celé republice.

 

 

17.5.2021Nábor k Policii České republiky

I Ty se můžeš stát jedním z nás

Hledáme muže i ženy starší 18 let se smyslem pro zodpovědnou a smysluplnou práci, při které budou chránit život a zdraví občanů České republiky a jejich majetek.

Umíte se dobře a rychle rozhodnout?

Jste zodpovědní?

Chcete pomáhat ostatním?

Rádi sportujete?

Jste iniciativní při plnění svěřených úkolů?

Máte pozitivní přístup k sebevzdělávání?

Nejsou vám cizí slova – čest, odvaha, spravedlnost. Potom hledáme právě Vás a těšíme se, že rozšíříte naše řady a stanete se příslušníky Policie České republiky Územního odboru Benešov.

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

Zobrazit vše

Aktuální informace

15.6.2022Evropský den proti vloupání 2022

V rámci Evropského  dne proti vloupání do obydlí (https://eucpn.org/focus-day), který letos připadá na středu 15. června 2022, je dobré si připomenout základní pravidla zabezpečení objektů, a to z těchto důvodů:

  • Podle dlouhodobých statistických výstupů se pachatelé dostávají do obydlí nejčastěji překonáním vstupních dveří, přes balkon nebo okny, která nechávají lidé v době své nepřítomnosti často nezabezpečená.
  • K nezvané návštěvě mnohdy napomáhá právě ponechání otevřené okenní ventilace či mikro ventilace. Vloupání se do obydlí a jeho vykradení přes mikro ventilaci může pachateli trvat kolem jedné minuty. 

 

25.4.2022Velikonoční svátky na silnicích

BENEŠOVSKO – Ve čtvrtek 14. dubna a v pondělí 18. dubna proběhla celorepubliková dopravně bezpečnostní akce s názvem “Velikonoce“. 

22.4.2022Kontrola rekreačních chat

Policisté z Obvodního oddělení Vlašim kontrolovali rekreační oblasti v katastru obcí Český Šternberk, Libež a Tichonice

15.9.2021Víkend benešovských policistů trošku jinak

BENEŠOVSKO - O víkendu se benešovští policisté účastnili hned několika akcí pro veřejnost a byla to velmi zajímavá podívaná.

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Vloupání do motorových vozidel

Vloupání do motorových vozidel

Neznámí pachatelé od pátku 6.1. do úterý 10.1.2017 provedli vloupání do několika vozidel.

1. případ č. 8760.17: Neznámý pachatel večer či v noci z pátku 6. 1. na sobotu 7. 1. 2017 v Příbrami VII, a to na parkovištích u plaveckého bazénu a u kulturního domu, provedl vloupání do tří zaparkovaných vozidel. U plaveckého bazénu vnikl do vozu Škoda Felicia, bílé barvy a odcizil z něj osobní doklady, oblečení a léky. Z automobilu Volswagen Golf, černé barvy, který stál u kulturního domu, ukradl oblečení a obuv a z dalšího zde zaparkovaného auta značky Škoda Fabia, šedé barvy, vzal také oblečení a obuv. Celkem byla vzniklá škoda stanovena na 31,5 tisíce korun.

2. případ č. 9090.17: Zatím nezjištěný zloděj se v sobotu 7. 1. 2017 vloupal v Příbrami I, ulice Evropská, do vozidla Škoda Felicia Pickup modrozelené barvy, ze kterého odcizil peněženku hnědé barvy s osobními doklady, finanční hotovostí a s mobilní telefon Samsung Galaxy Trend. Způsobená škoda je ve výši necelých pěti tisíc korun.

3. případ č. 9839.17: Kdosi neznámý od neděle 8. 1. do pondělí 9. 1. 2017 vnikl v Příbrami VII, ulice Osvobození, do vozu Opel Vivaro, žluté barvy. Následně z něj dnesl GPS navigaci Becker, tankovací kartu Shell, elektrické bourací kladivo Hilti a aku utahovák značky Hilti včetně příslušenství. Škoda byla oznamovatelem odhadnuta na 67 tisíc korun.

4. případ č. 12276.17: Jakýsi nenechavec se v úterý 10. 1. 2017 v podvečer pokusil vloupat v Příbrami IV, ulice Čs. armády, do auta značky Škoda Superb, černé barvy. Rozbil u něj skleněnou výplň pátých dveří a způsobil škodu ve výši 15 tisíc korun.
Za přečin krádeže spáchaný vloupáním a za poškození cizí věci hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na dvě léta.

Máte-li jakékoliv informace k tomuto případu, kontaktujte nás prostředictvím formuláře níže.

Je-li to možné, uveďte kontakt na Vás. Informace ale můžete samozřejmě zaslat také anonymně.

publikováno 10.1.2017