Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

18.10.2017Policie Středočeského kraje hledá nové kolegy do svých řad

Policie České republiky přijme do svých řad nové policisty, čtěte dále ...

19.5.2017Upozornění majitelům čtyřnohých miláčků

Touto cestou chce Městská policie Vlašim upozornit občany města Vlašim, kteří vlastní psa, na to, že spolu s pořízením čtyřnohého miláčka vznikají jeho majiteli i povinnosti. V tomto článku se tedy pokusíme přiblížit vše, co musí majitel psa udělat.

Zobrazit vše

Aktuální informace

19.5.2020Policejní psovod za necelou hodinu a půl vypátral pohřešovaného muže

KRAJ – Muž byl nalezen v pořádku. 

7.5.2020Pozor na podvody na internetu

Poslali peníze, zboží jim však nedorazilo. 

5.5.2020Další Pol Point v Přerově nad Labem

Ve Středočeském kraji je k dispozici občanům již třetí Pol Point – tentokrát v Přerově nad Labem.

5.5.2020„Veselý balíček“ pro domovy s pečovatelskou službou

V dnešní době mimořádných opatření se snaží každý přiložit ruku k dílu a pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují. 

Zobrazit vše

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Vloupání do motorových vozidel

Vloupání do motorových vozidelbb

Neznámí pachatelé od pátku 6.1. do úterý 10.1.2017 provedli vloupání do několika vozidel.

1. případ č. 8760.17: Neznámý pachatel večer či v noci z pátku 6. 1. na sobotu 7. 1. 2017 v Příbrami VII, a to na parkovištích u plaveckého bazénu a u kulturního domu, provedl vloupání do tří zaparkovaných vozidel. U plaveckého bazénu vnikl do vozu Škoda Felicia, bílé barvy a odcizil z něj osobní doklady, oblečení a léky. Z automobilu Volswagen Golf, černé barvy, který stál u kulturního domu, ukradl oblečení a obuv a z dalšího zde zaparkovaného auta značky Škoda Fabia, šedé barvy, vzal také oblečení a obuv. Celkem byla vzniklá škoda stanovena na 31,5 tisíce korun.

2. případ č. 9090.17: Zatím nezjištěný zloděj se v sobotu 7. 1. 2017 vloupal v Příbrami I, ulice Evropská, do vozidla Škoda Felicia Pickup modrozelené barvy, ze kterého odcizil peněženku hnědé barvy s osobními doklady, finanční hotovostí a s mobilní telefon Samsung Galaxy Trend. Způsobená škoda je ve výši necelých pěti tisíc korun.

3. případ č. 9839.17: Kdosi neznámý od neděle 8. 1. do pondělí 9. 1. 2017 vnikl v Příbrami VII, ulice Osvobození, do vozu Opel Vivaro, žluté barvy. Následně z něj dnesl GPS navigaci Becker, tankovací kartu Shell, elektrické bourací kladivo Hilti a aku utahovák značky Hilti včetně příslušenství. Škoda byla oznamovatelem odhadnuta na 67 tisíc korun.

4. případ č. 12276.17: Jakýsi nenechavec se v úterý 10. 1. 2017 v podvečer pokusil vloupat v Příbrami IV, ulice Čs. armády, do auta značky Škoda Superb, černé barvy. Rozbil u něj skleněnou výplň pátých dveří a způsobil škodu ve výši 15 tisíc korun.
Za přečin krádeže spáchaný vloupáním a za poškození cizí věci hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na dvě léta.

Máte-li jakékoliv informace k tomuto případu, kontaktujte nás prostředictvím formuláře níže.

Je-li to možné, uveďte kontakt na Vás. Informace ale můžete samozřejmě zaslat také anonymně.

publikováno 10.1.2017
vytvořilo Anawe