Rychlý kontakt

Rychlý kontakt

Městská policie Vlašim

Komenského 22, 25801 Vlašim

Státní linka: 313 039 399 

Policie České republiky

Jana Masaryka 475, 25801 Vlašim

Státní linka: 974 871 750

Aktuální téma

22.2.2022Probační a mediační služba společně s Policií České republiky uctí oběti trestných činů

Probační a mediační služba se stejně jako v předchozích letech připojí k Evropskému dni obětí trestných činů. Společně s Policií České republiky vyjádří svou úctu k obětem minutou ticha v úterý 22. února 2022 ve 12 hodin. Na tento okamžik upozorní také majáky policejních vozů, které se rozsvítí před služebnami po celé republice. Probační a mediační služba se stejně jako v předchozích letech připojí k Evropskému dni obětí trestných činů. Společně s Policií České republiky vyjádří svou úctu k obětem minutou ticha v úterý 22. února 2022 ve 12 hodin. Na tento okamžik upozorní také majáky policejních vozů, které se rozsvítí před služebnami po celé republice.

 

 

17.5.2021Nábor k Policii České republiky

I Ty se můžeš stát jedním z nás

Hledáme muže i ženy starší 18 let se smyslem pro zodpovědnou a smysluplnou práci, při které budou chránit život a zdraví občanů České republiky a jejich majetek.

Umíte se dobře a rychle rozhodnout?

Jste zodpovědní?

Chcete pomáhat ostatním?

Rádi sportujete?

Jste iniciativní při plnění svěřených úkolů?

Máte pozitivní přístup k sebevzdělávání?

Nejsou vám cizí slova – čest, odvaha, spravedlnost. Potom hledáme právě Vás a těšíme se, že rozšíříte naše řady a stanete se příslušníky Policie České republiky Územního odboru Benešov.

18.2.2020Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

BENEŠOVSKO - Benešovská policie stále nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity. 

12.1.2018Práce u policie je jistota, šance na přijetí je stále velká

Benešovská policie nyní nově nabízí náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun, možnost výhodného ubytování a další benefity.

Zobrazit vše

Aktuální informace

15.6.2022Evropský den proti vloupání 2022

V rámci Evropského  dne proti vloupání do obydlí (https://eucpn.org/focus-day), který letos připadá na středu 15. června 2022, je dobré si připomenout základní pravidla zabezpečení objektů, a to z těchto důvodů:

  • Podle dlouhodobých statistických výstupů se pachatelé dostávají do obydlí nejčastěji překonáním vstupních dveří, přes balkon nebo okny, která nechávají lidé v době své nepřítomnosti často nezabezpečená.
  • K nezvané návštěvě mnohdy napomáhá právě ponechání otevřené okenní ventilace či mikro ventilace. Vloupání se do obydlí a jeho vykradení přes mikro ventilaci může pachateli trvat kolem jedné minuty. 

 

25.4.2022Velikonoční svátky na silnicích

BENEŠOVSKO – Ve čtvrtek 14. dubna a v pondělí 18. dubna proběhla celorepubliková dopravně bezpečnostní akce s názvem “Velikonoce“. 

22.4.2022Kontrola rekreačních chat

Policisté z Obvodního oddělení Vlašim kontrolovali rekreační oblasti v katastru obcí Český Šternberk, Libež a Tichonice

15.9.2021Víkend benešovských policistů trošku jinak

BENEŠOVSKO - O víkendu se benešovští policisté účastnili hned několika akcí pro veřejnost a byla to velmi zajímavá podívaná.

Zobrazit vše

Zdravotnická záchranná služba Benešov, stanice Vlašim

Bezpečná Vlašim / IZS / Zdravotnická záchranná služba

O projektu Bezpečná Vlašim:

Město Vlašim se v prosinci 2016 zapojilo do projektu s názvem „Bezpečná obec či město“, jehož iniciátorem je Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Klíčovými partnery projektu v našem městě jsou Územní odbor Benešov Policie ČR, Obvodní oddělení Vlašim Policie ČR, vedení města a městské policie. Dále se na projektu aktivně podílejí další subjekty působící v oblasti prevence v našem městě, například odbor sociální a zdravotní a odbor dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu, dále byla oslovena Probační a mediační služba ČR, středisko Benešov a další složky integrovaného záchranného systému. Město Vlašim se do prevence kriminality dlouhodobě aktivně zapojuje a nejen finančně podporuje pořádání aktivit s preventivní tématikou na svém území. Od 1.ledna 2017 starosta města pan Mgr. Luděk Jeništa jmenoval manažera prevence kriminality, který se bude aktivně podílet na naplňování filozofie našeho Bezpečného města.

Hlavním cílem projektu „Bezpečná Vlašim“ je zlepšení kvality života obyvatel města a zvýšení jejich pocitu bezpečí. Záměrem této aktivity je rovněž úzká spolupráce mezi výše uvedenými partnery při řešení bezpečnostních problémů na území města Vlašimi ve snaze, aby se naši občané ve městě cítili bezpečně. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností, z nichž vyplývá, že do boje s kriminalitou je nutné zapojit všechny zainteresované subjekty. Jde o vytvoření podmínek pro co nejefektivnější spolupráci mezi nimi.

V současné době je v rámci projektu spuštěn tento internetový portál, který má sloužit občanům města, aby mohli sdělit své poznatky a návrhy v oblasti bezpečnosti. Další informace zde..

Několik praktických rad od primáře okresního střediska ZZS v Benešově:

 

Co dělat, jsem-li svědkem náhlé poruchy zdraví nebo vážného úrazu?

Nepropadejte panice. V první řadě se přesvědčte, že sami nejste vystaveni nebezpečí: v terénu zvažte, zda jste schopni se k postiženému bezpečně dostat. Opusťte nebezpečný, např. zakouřený prostor – sami zvažte, zda zvládnete postiženého dostat ven, nepřeceňujte své síly. Při dopravní nehodě projeďte okolo a až pak zastavte, zapněte výstražná světla, velmi opatrně vystupte, umístěte výstražný trojúhelník – neustále při tom sledujte provoz ve svém pruhu. Jste-li svědkem dopravní nehody a je-li to jen trochu možné, před voláním na tísňovou linku zastavte a běžte se podívat, co se stalo a jestli je někdo zraněn. Pomůžete nám získat cenné informace důležité pro rozhodnutí o počtu sil a prostředků, které na místo vyšleme. A možná zjistíte, že se vůbec nic nestalo a zabráníte zbytečné aktivaci záchranných složek.

Je-li místo bezpečné, zkuste na postiženého promluvit, lehce s ním zatřást. Nereaguje-li, položte nebo otočte jej na záda, sedícího opřete o opěradlo, zakloňte hlavu mírným tahem za bradu a tlakem na čelo a ověřte, zda dýchá, a pokud ano, tak jestli dýchá normálně. Nedýchá-li nebo dýchá-li nenormálně – lapavě, volejte linku 155 – operátor vám dá pokyny, co dělat. Je-li vás více, může jeden začít stlačovat hrudník, pokud ví jak na to. Jestliže postižený normálně dýchá, zůstaňte u něj a volejte linku 155.

Co dělat u méně závažných stavů, kdy se rozhodujete, zda volat na tísňovou linku nebo řešit situaci jinak?

Zde nelze dát jednoznačnou radu. Záleží na vašich zkušenostech, znalostech, vztahu k postiženému (cizí člověk, příbuzný, osoba v péči – např. žák, klient domova seniorů apod.), znalosti jeho běžných potíží a zdravotního stavu. Vždy je dobré použít zdravý selský rozum. Budete volit mezi různými možnostmi, co dělat: sami ošetřit – počkat, jak se situace vyvine – konzultovat praktického nebo jiného ošetřujícího lékaře – dopravit postiženého do nemocnice – volat na linku 155. Cílem sdělení není odrazovat od volání na záchranku, ale vyzvat vás ke střízlivému zhodnocení situace a volbě správného postupu. Budete-li mít jakékoli pochybnosti, neváhejte zavolat na linku 155. Při potřebě poradit se můžete volat i na Call centrum naší záchranné služby na čísle 800 888 155.


V každém případě neodkládejte telefonát v těchto situacích:

  • náhle vzniklá bolest na hrudi, mezi lopatkami, v nadbřišku; bolest jiná, než na jakou jste vy nebo blízký zvyklý; setrvalá nebo odeznívající v klidu, může být spojena s dechovými potíži
  • náhle vzniklá nepohyblivost nebo zhoršená pohyblivost končetiny, obličejového svalstva (spadlý koutek úst), porucha řeči; volejte, i když potíže po nějaké době odezní, protože proces, který ji vyvolal, pravděpodobně nadále probíhá!
  • dětské úrazy, opařeniny, popáleniny: zde rodiče paradoxně často dítě vezmou a jedou do nemocnice, protože nechtějí čekat na sanitku, a přitom je naše přítomnost žádoucí; naopak při teplotách, kašli, bolesti uší, zvracení, lehkých úrazech většinou pro dítě neuděláme nic víc, než mohou udělat rodiče: odvezeme do nejbližší nemocnice.

Co nedělat?

Chcete-li naši pomoc, volejte 155 a nechoďte do Vlašimi na naše stanoviště. Nikdo tam zrovna nemusí být a vy ztratíte cenné minuty. Při bezvědomí nehledejte jazyk a nevytahujte ho. Přiložte dlaň na čelo a druhou rukou zvedněte bradu, abyste uvolnili dýchací cesty. Při dopravní nehodě nevyprošťujte zraněného z auta, pokud nehrozí bezprostřední nebezpečí např. vzplanutí.

 

Co se děje při volání na linku 155?

Hovory jsou směrovány na naše operační středisko (dispečink) v Kladně. Zde se vás operátor zeptá nejdříve na místo události: chce slyšet obec, část obce (např. Bolina) a číslo popisné nebo jiný popis (např. pošta, nákupní centrum, nádraží...). Je to velmi důležité a prosíme o spolupráci a o trpělivé odpovězení dotazů operátora. Pozor, Bolinka je místní název, oficiálně patří do Boliny, která je částí města Vlašimi. Možná se vás zeptají i na okres. Dále se vás bude operátor ptát na jméno a věk postiženého a např. zda se léčí s nějakou nemocí. I to jsou důležité otázky pro spolehlivé nalezení postiženého resp. pro rozhodnutí o tom, kterou posádku dispečink na místo vyšle.

Bude-li to potřeba, operátor zůstane na telefonu a dá vám pokyny, jak poskytnout první pomoc. Mezitím už druhý operátor vysílá posádku k vám na místo. Před příjezdem je potřeba zavřít volně pobíhající psy a je vhodné, když si někdo stoupne před dům, vyhlížet sanitku a mávat. Jste-li v přírodě, je vhodné poslat někoho třeba na rozcestí, aby nás pak nasměroval. Budeme-li zvonit na zvonek, nezapomeňte, že na zvonku je někdy jiné jméno, než jaké má nemocný.

 

A co dělat, když na silnici vidíte blikající sanitku?

Silniční zákon vám ukládá umožnit průjezd vozidlům se zapnutými výstražnými znameními. Nepanikařte, dejte blinkr doprava a přibrzděte a najeďte k pravému okraji vozovky. Jste-li před zatáčkou nebo před horizontem, raději je přejeďte a až poté nás pusťte – jinak je předjíždění nebezpečné. Vznikne-li zácpa nebo zpomalení provozu na dálnici nebo víceproudé silnici, rovnou popojíždějte tak, aby mezi pruhy vozidel vznikla ulička.

Když se spletete a zavoláte na jiné tísňové číslo, např. 112,150,158 nebo 156, nikde vás nenechají na holičkách a pomoc se k vám nakonec dostane – operační střediska spolu vzájemně komunikují.

 

Doufám, že nás nebudete potřebovat, ale pokud ano, zkuste se držet těchto pokynů, aby vše proběhlo k maximálnímu prospěchu pacienta. Další informace o naší službě najdete na stránkách www.zachranka.cz. Zde jsou i kontaktní údaje, pokud se budete chtít vyjádřit k naší práci – v dobrém i kritickém duchu.

 

Přeji hodně zdraví. MUDr. Michal Gozon, primář okresního střediska ZZS v Benešově.